+48 76 871 86 21
pracujemy: pn-pt 10-18

  Udając się na Kubę, trzeba mieć wizę odpowiednią do celu planowanego pobytu lub tzw. kartę turysty (Tarjeta de Turista). Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) najlepiej kupić w biurach podróży, kosztują ok. 25 euro. Paszport musi być ważny min. 3 miesiące od planowanej daty wyjazdu z Kuby (dobrze zrobić kserokopię). Ponadto należy posiadać bilet powrotny (lub umożliwiający kontynuację podróży), ubezpieczenie podróżne, potwierdzenie pierwszego noclegu, a przed odprawą paszportową wypełnić i oddać na lotnisku rozdawany w samolocie formularz (Tarjeta Internacional de Embarque y Desembarque).

Tajlandia jest według mnie najlepszym i najłatwiejszym krajem dla kogoś, kto chce rozpocząć swoją przygodę z egzotyczną Azją. Porozumiewanie się w języku angielskim jest praktycznie bezproblemowe, bardzo łatwy transport w każdy zakątek kraju, stosunkowo niskie ceny noclegów, dobre i tanie jedzenie, egzotyczne owoce oraz sympatyczni mieszkańcy. Nic tylko się spakować i pojechać. Palma, plaża i woda. Co warto zobaczyć/doświadczyć w Tajlandii?

Do Meksyku najlepiej jechać zimą, czyli od listopada do końca marca, w związku z tym, że temperatura jest wysoka ok. 30 st. C, ale opady nie są tak uciążliwe jak w miesiącach letnich - mówi Paweł Rudnicki, pracownik biura podróży. Zwiedzanie - Najlepszym środkiem transportu po Meksyku są autokary, ale jeśli ktoś planuje dalekie podróże, to warto zastanowić się nad samolotem, ponieważ w Meksyku działa wiele tanich linii wewnętrznych, co pozwala na większy komfort i szybszą podróż - dodaje Rudnicki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies